Korzyści płynące z jazdy konnej -
Menu

Korzyści płynące z jazdy konnej

Korzyści płynące z jazdy konnej

Jazda konna ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm i nastrój, co więcej uczy cierpliwości i opanowania. Jeździectwo jest wykorzystywane w terapii dzieci i dorosłych. Co jeszcze zapewnia? Sprawdź w poniższym tekście.

Korzyści z jazdy konnej? Jest całe mnóstwo!

Kluczowe korzyści dla zdrowia, które zapewnia jazda konna to:

  • Polepsza zdolności motoryczne a także pozytywnie wpływa na równomierny rozwój wszystkich mięśni;
  • Pozwala zachować prostą sylwetkę lub skorygować wadę postawy – jest zalecana do ćwiczeń korekcyjnych;
  • Korzystnie wpływa na układ kostno-mięśniowy oraz układ krążenia;
  • Poprawia nastrój i daje pozytywne nastawienie;
  • Redukuje negatywne objawy stresu;
  • Usprawnia układ trawienny;
  • Wzmacnia organizm i wspiera spalanie tkanki tłuszczowej.

Inne korzyści jeździectwa

Tym, co wyróżnia jeździectwo na tle innych sportów, jest fakt, że może być ono uprawiane przez długie lata. Już kilkuletnie dzieci zaczynają przygodę z tym rodzajem aktywności, nie ma też górnej granicy wiekowej. Inną korzyścią płynącą z jeździectwa jest bliski kontakt z koniem – już po kilku lekcjach nawiązuje się z nim relację. Odtąd zwierzę będzie wiernym towarzyszem naszych wycieczek na krótkie i dłuższe dystanse.

Następna zaleta to możliwość aktywnego wypoczynku wśród natury i na świeżym powietrzu – nie każda aktywność sportowa ma tę zaletę, że uprawia się ją pod gołym niebem. Wiele szkółek znajduje się w malowniczo usytuowanych okolicach, na obrzeżach miast lub w niewielkich, urokliwych miejscowościach.

Jazda konna może ukształtować nasz charakter, nauczyć dyscypliny, opanowania i wrażliwości. Co więcej, wymaga pełnego porozumienia ze zwierzęciem. Opieka nad koniem wzmacnia też zdolności organizacyjne, dokładność i empatię.

Zwieńczeniem wielu korzyści płynących z jazdy konnej, jest możliwość nawiązania relacji z ludźmi o tych samych zainteresowaniach. W Polsce jeździectwo staje się coraz popularniejszą dyscypliną, organizowane są targi, konkursy i inne wydarzenia, skupiające zarówno amatorów, jak i zawodowych jeźdźców. W mediach społecznościowych, w grupach i na forach oraz ogólnie w Internecie istnieje wiele miłośników jazdy konnej, którzy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Można więc zapytać bardziej doświadczone osoby o radę.

Jazda konna w Hotelu Dwór Maria Antonina

Nasz Hotel Dwór Maria Antonina odwołuje się do dawnych tradycji nie tylko poprzez architekturę budynku. Spędzając u nas urlop, długi weekend czy podczas imprezy integracyjnej Twojej firmy – masz możliwość skorzystania z jazdy konnej. Przekonaj się na własnej skórze, jak dobroczynne ma działanie i jak wiele może przynieść emocji ten rodzaj aktywności. Zdrowie, świetny nastrój, redukcja stresu, prosta sylwetka – wszystko to da się osiągnąć jeżdżąc konno więc spróbuj już wkrótce jazdy konnej w Hotelu Dwór Maria Antonina. Jeśli jednak nie chcesz jeździć, zawsze możesz uczestniczyć w pokazie umiejętności jeździeckich lub obserwować konie z naszej stajni. To też świetna sprawa! Zapraszamy.

10:34 , 31 maj 2022 Możliwość komentowania Korzyści płynące z jazdy konnej została wyłączona
logo Network Interactive