Menu

Hubal po raz siódmy!

Hubal po raz siódmy!

brzóskaZapraszamy na wrześniowe zawody w Gliniku Zaborowskim. Kameralna atmosfera, profesjonalne podłoże, atrakcyjne nagrody, dobre warunki dla koni i zawodników to atuty Zawodów Ogólnopolskich, VII Memoriału Majora Hubala. Patronat medialny objęła TVP Rzeszów oraz Radio Rzeszów jak również ogólnopolski portal internetowy tylkoskoki.pl.

 

W dniach 25-27 września w malowniczym ośrodku na Podkarpaciu odbędą się Międzynarodowe Zawody w skokach przez przeszkody. Organizator imprezy Jeździecki Klub Sportowy „Pogórze” po raz kolejny zaprasza serdecznie zawodników z całej Polski na VII memoriał majora „Hubala” Henryka Dobrzańskiego. Ośrodek dysponuje profesjonalnym zapleczem nie tylko dla koni ale również dla zawodników i właścicieli koni. Podłoże w pełni przepuszczające wodę zarówno na placu rozprężeniowym jak i głównym stworzone jest z myślą największej dbałości końskiego zdrowia. Letnie stajnie z przestronnymi boksami zabezpieczone przed deszczem i utwardzonym podłożem zadowolą każdego właściciela konia. Już dziś swój start potwierdzili zawodnicy z trzech krajów Węgier, Słowacji i Ukrainy oraz cała czołówka polskich jeźdźców.
Mjr Henryk Dobrzański – Hubal to nie tylko bohater wojenny i zawodowy oficer kawalerii Wojska Polskiego, ale także wybitny sportowiec, reprezentant Polski w jeździectwie, olimpijczyk, który zdobył ogółem 22 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na wielu zawodach w kraju i zagranicą. Mjr Dobrzański był związany z Podkarpaciem. Jego rodzina wywodzi się z Dobrej Szlacheckiej (k. Sanoka). Urodził się w Jaśle, gdzie spędził dzieciństwo. W latach 1929- 1934 był oficerem 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie. Podczas służby w Rzeszowie ożenił się i tu na świat przyszła jedyna jego córka.
Początkowo dwa pierwsze memoriałowe zawody rozgrywane były na trawiastym hipodromie w centrum miasta Strzyżowa. Od roku 2011 po modernizacji płyty hipodromu w Jeździeckim Klubie Sportowym „Pogórze” zawody zostały przeniesione na jego teren.
Osoby zaangażowane w organizację i przeprowadzenie imprezy dzięki swojej pasji stworzą niezapomniane sportowe chwile. Klub dysponuje ograniczoną ilością boksów (80 miejsc dla koni) co pozwala na miłą i dobrą atmosferę podczas konkursów w których startuje nie więcej niż 30 par. Wszyscy uczestnicy mogą spodziewać się dodatkowych atrakcji w postaci darmowego wyjazdu do Parku Wodnego (Strzyżów) oraz imprez integracyjnych.
W ramach zawodów rozegrane zostaną konkursy dla amatorów (L/P/N), runda młodych koni 6-cio i 7-mio letnich (125cm/130cm), runda średnia (130cm/135cm) oraz duża runda (135cm/140cm) z konkursem Grand Prix z pulą nagród 10.000 zł. Nowością przygotowaną specjalnie dla Otwarty na wiosnę zeszłego roku Dwór Maria Antonina z 50 miejscami hotelowymi wraz z restauracją, kawiarnią, salą konferencyjną i SPA będzie cały czas do dyspozycji gości. Istnieje możliwość wykupienia pakietu VIP. Loża VIP z pełnym wyżywieniem zapewnia komfort dla sponsorów zawodników, właścicieli koni i innych którzy czas na zawodach chcą spędzić w komfortowych warunkach.
Zwycięzcą ostatniego Grand Prix podczas VI memoriału został Łukasz Brzóska. Po raz pierwszy rozegrano również przy okazji „Hubala” konkurs Grand Prix Amatorów. W nim zwyciężył zawodnik z Belgii Eddy Verbeeck. Zapraszamy na relację video na żywo z niedzielnych finałów na naszej stronie internetowej. Poniżej przedstawiamy dotychczasowych zwycięzców konkursu memoriałowego,plan zawodów. Dotychczas w historii rozgrywania zawodów można było dopingować wielu znanych i utalentowanych jeźdźców. Byli to między innymi medaliści Mistrzostw Polski tj. Grzegorz Kubiak, Łukasz Jończyk, Jacek Zagor, Krzysztof Prasek, Łukasz Brzóska, Michał Ziębicki, Michał Kaźmierczak, Zuzanna Gowin, Klara Kostrzewa, Leszek Gramza, Michał i Mateusz Tyszko. Zapraszamy do wspomnień i liczymy na równie liczne przybycie na VII Memoriał Majora „Hubala”.
Grand Prix Amatorów
1. Eddy Verbeeck na Otello (BELGIA)
2. Natalia Pakosz na Datiezar
3. Jana Sobolova na Fantaco (Słowacja)
I memoriał 2009
1. Sławomir Uchwat na Admirał
2. Grzegorz Kubiak na Aviata 10
3. Sławomir Uchwat na Spot
II memoriał 2010
1. Sławomir Uchwat na Dialektyka
2. Łukasz Jończyk na Saturday
3. Antoni Strzałkowski na Rossini
III memoriał 2011
1. Michał Kaźmierczak na An Etola
2. Marcin Pakuła na Luca Toni
3. Sławomir Uchwat na L- Cardan
IV memoriał 2012
1. Sławomir Uchwat na Negro
2. Michał Tyszko na Legolas V
3. Jan Cigan na Corad (Słowacja)
V memoriał 2013
1. Paulina Wielgórska na Pi Quatorze
2. Sławomir Uchwat na Negro
3. Robert Uchwat na Giorgio W

VI memoriał 2014
1. Łukasz Brzóska na Oceane de Lubaire
2. Tomasz Zelek na Zulana L
3. Łukasz Brzóska na Aplauz Miralex
Dokładny plan zawodów

Piątek 25.09.2015r.
9.oo – 1 – Amator TOUR klasy L/P/N zwykły
13.3o – 2 – MŁODE KONIE 6-cio i 7-mio letnie klasy N1/C zwykły
15.00 – 3 – runda SREBRNA klasy C zwykły
17.oo – 4 – Duża runda klasy C1 dwufazowy
Sobota 26.09.2015r.
9.oo – 5 – Amator TOUR klasy L/P/N dwufazowy
13.oo – 6 – MŁODE KONIE 6-cio i 7-mio letnie klasy N1/C zwykły z natychmiastową rozgrywką
14.oo 7 GRAND PRIX AMATORÓW klasy L1 z rozgrywką
15.3o – 8 – runda SREBRNA klasy C dwufazowy
17.oo – 9 – duża runda klasy CC zwykły z rozgrywką (2 kwalifikacja do GP)

Niedziela 27.09.2015r.
9.oo – 10 – finał MŁODYCH KONI 6-cio i 7-mio letnich klasy C/C1 zwykły (relacja LIVE)
9.45 – 11 – Amator TOUR klasy L1/P1/N1 zwykły
13.3o – 12 – finał rundy SREBRNEJ klasy C1 zwykły z rozgrywką (relacja LIVE)

15.3o – 13 – GRAND PRIX klasy CC/CC dwunawrotowy (relacja LIVE)
Serdecznie zapraszamy.

15:50 , 22 września 2015 Możliwość komentowania Hubal po raz siódmy! została wyłączona
logo Network Interactive